WELCOME! TODAY IS November 20, 2018

2018-2019 Reading Fair

Comments are off

Reading Fair Winners 2018-2019

Congratulations!

  • 1st and 2nd place winners will move to the next level of competition which is the District Level.  The District Reading Fair will take place on Wednesday, February 20, 2018 and will be held at Glenbrook School.

1st Grade

Group Fiction

1st Place       Nia Lee & Brody Wimberly

2nd Place     Mason Burns & Hayes Glasscock

3rd Place     Baylor Culver & Layton Rasberry

 

1st Grade

Individual Fiction

1st Place       Benton Isgitt

2nd Place     Ila Downer

3rd Place     Hadley Thomas

4th Place     Maddox Snider

 

1st Grade

Best Portrayal of Character

Nia Lee, Brody Wimberly,  & Benton Isgitt

 

2nd Grade

Group Fiction

1st Place      Trent Clemons & Cason Purvis

2nd Place     Cason Gibson & Jaxon Branch

3rd Place      Davis Powell, Weston Duck, & Preston McKinley

4th Place      Tanner Cox, Louie Collins, & Max Wimberly

 

2nd Grade

Individual Fiction

1st Place       Savannah Mangrum

2nd Place     Lindy Spurlock

3rd Place      Gabe Winters

4th Place      Luke Cottrell

 

2nd Grade

Individual Nonfiction

1st Place       Buck Bryan

2nd Place     Mary Emma Simms

3rd Place      Dawson Gaston

4th Place      Chloe Gregg

 

2nd Grade

Best Portrayal of Character

Mary Emma Simms & Gabe Winters

 

3rd Grade

Group Fiction

1st Place      Sophie Williams, Ellie Earnhardt, & Millie Perryman

2nd Place    Sydney Krouse & Landry Edwards

3rd Place     Payton Malone, Ryder Malone, & Brayden Watkins

4th Place     Tristan Grigsby & Trinity Grigsby

 

3rd Grade

Individual Fiction

1st Place      Emma Horton

2nd Place    Dalton Harber

3rd Place     Anna Grace Vining

4th Place     Maddox Williams

 

3rd Grade

Individual Nonfiction

1st Place      Reed Blake

 

3rd Grade

Best Portrayal of Character

Emma Horton, Presli Waller, &  Adrienne Williams

 

4th Grade

Group Fiction

1st Place      Ella Heflin & Maggie Pesnell

2nd Place    Aynslea Maus & Loren Sivils

3rd Place     Jewel Holley & Addyson Bond

4th Place     Lela Margaret Miller & Treat Miller

 

4th Grade

Individual Fiction

1st Place      Ryan Ramirez

2nd Place    Mackenzie Hooper

3rd Place     Franklin Bridwell

4th Place     Gage Williams

 

4th Grade

Individual Nonfiction

1st Place      Logan Ray

2nd Place    Gavin Irby

 

4th Grade

Best Portrayal of Charater

Ella Heflin, Maggie Pesnell, Ryan Ramires, & Logan Ray

 

5th Grade

Group Fiction

1st Place      Gabi Brown & Lucy Giddens

2nd Place    Mason Goodman & Gabrielle Goodman

3rd Place     Ava Woods & Emma Woods

4th Place     Baylee & Bree Bonsall

 

5th Grade

Individual Fiction

1st Place      Rachel Alexander

2nd Place    Adriana Vandenoord

3rd Place     Maddie Gray

4th Place     Emily Sullivan

 

5th Grade

Best Portrayal of Character

Baylee Bonsall, Bree Bonsall,  &  Adrianna Vandenoord

 

6th Grade

Group Fiction

1st Place       Vivian Still & Eli Still

2nd Place     Colby Hollis & Rebecca Mosley

3rd Place      Emily Chanler & Landon Chanler

4th Place      Lili Tran & Macee Smith

 

6th Grade

Individual Fiction

1st Place      Landon Knotts

2nd Place    Gaige Machen

3rd Place     Gavin Davis

4th Place     Seth Mangrum

 

6th Grade

Individual Nonfiction

1st Place      Grant Harrington

 

6th Grade

Best Portrayal of Character

Grant Harrington

 

JR High

Group Fiction

1st Place      Olivia Downer & Sophie Downer

2nd Place    Wyatt Merritt & Landry Merritt

3rd Place     Gracie Williams & Abigail Clark

4th Place     Olivia Blackwelder & Drew Blackwelder

 

JR High

Group Nonfiction

1st Place      Mary Evelyn King, Allie King, & Molly Fowler

2nd Place    Lily Giddens & Mallory Sanders

3rd Place     Dustin Clanton & Garrett Brown

 

JR High

Individual Fiction

1st Place      Paige Sullivan

2nd Place    Sophie Spillers

3rd Place     Steven Bridwell

4th Place     Gracie Purvis

 

JR High

Individual Nonfiction

1st Place      Rebecca Harrington

2nd Place    Reagan Coyle

3rd Place     Spencer Brantley

4th Place     Caroline Raphiel

 

JR High

Best Portrayal of Character

Wyatt Merritt, Landry Merritt, & Paige Sullivan

 

SR High

Group Fiction

1st Place      Sammie Feaster & Ty Feaster

2nd Place    Emily Self & Haley Self

3rd Place     Parker Still, Landrie Still, & Nolan Still

4th Place     Faith Earnhardt & Emma Earnhardt

 

SR High

Group Nonfiction

1st Place      Thomas Parnell, Daniel Hamm, & Brooke Nelson

2nd Place    Lukas Krouse & Eastland Carrigan

 

SR High

Individual Nonfiction

1st Place      Jonathan Parkerson

2nd Place    Tennison Boyce

3rd Place     Gage Gold

 

SR High

Best Portrayal of Character

Parker Still, Landrie Still, & Nolan Still